ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O OKENNÝCH FÓLIÁCH

STAVEBNÉ OKENNÉ FÓLIE - SÉRIA THERMOPROTECT

Okenné fólie SkyFol ThermoProtect Vám zabezpečia účinnejšiu tepelnú izoláciu a ochranu proti žiareniu UV, znížia oslepujúce lesknutie, zabránia nazeraniu do interiéru a predchádzajú rozbitiu skla na črepiny. V dôsledku týchto výhod môžete dosiahnuť zníženie energetických nákladov, bezpečnosť a pohodu. Naše rôzne rady výrobkov znamenajú riešenia pre váš problém.

Zníženie nákladov na energiu s fóliami Skyfol ThermoProtect

Skleníkovým efektom nazývame jav, pri ktorom infračervené žiarenie, ktoré je absorbované cez sklo zohrieva vzduch v miestnosti. Nakoľko vzduch je v miestnosti uzatvorený, čo zabraňuje jeho prirodzenému prúdeniu – miestnosť sa prehrieva. To znamená, že náklady na používanie klimatizácie sa zvýšia. Použitím fólií Skyfol ThermoProtect môžete významne znížiť výdavky na energiu.

Energetický audit

Všeobecné údaje v tabuľkách o účinnosti slúžia len na porovnanie jednotlivých druhov fólií, nakoľko sú merané na jednovrstvovom skle.
O reálnom vplyve fólií na váš rozpočet vás vieme presvedčiť pomocou meracích prístrojov aj na mieste aplikácie.

Ochrana pred teplom s fóliami Skyfol

Veľký dôraz sa kladie na vyrovnanie teploty v jednotlivých miestnostiach budov. Vo väčšine administratívnych budov sa stretávame s problémom, že na južnej a juhovýchodnej strane objektov cez sklo preniká veľké množstvo tepla, čo sťažuje prácu pri oknách. Používaním klimatizácie je zas v severnej časti objektov zamestnancom chladno. Použitím Skyfol ThermoProtect fólií môžete spríjemniť prácu všetkým zamestnancom v celom objekte.

Prednosti fólií Skyfol v zime

V zimnom období teplo z budov uniká aj cez sklo, preto použitím fólií môžete úniku zabrániť. Na základe našich meraní infračerveného žiarenia v strednej vlnovej dĺžke môžeme vyhlásiť, že naše fólie Skyfol ThermoProtect E a P sú vhodné na zníženie úniku tepla. Najlepším riešením z našej ponuke je fólia Skyfol ThermoProtect E50 a P50, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre riešenie tohto problému.

Jedinečný moderný vzhľad

S použitím fólií Thermoprotect budova dostane úplne nový vzhľad. Použitím našich fólií dosiahnete obmedzenú priehľadnosť s moderným, homogénnym vzhľadom.

Garantovaná kvalita a záruka od výrobcu

Skyfol fólie sú výrobky popredných amerických výrobcov, na ktoré sa vzťahuje záruka priamo od výrobcu.

Trvalá ochrana proti UV- žiareniu 

Všetky fólie od Skyfolu sú opatrené špeciálnou vrstvou pre odrážanie UV žiarenia, aby vás ochraňovali od škodlivých žiarení UV-A a UV-B, ktoré môžu spôsobiť rôzne kožné ochorenia a spôsobujú vyblednutie interiéru. Ak chcete ochrániť zdravie a zachovať farbu interiéru použite fólie Skyfol!

 

THERMOPROTECT LL

Úspora energie v lete

Najúčinnejším riešením na úsporu energie v lete pri moderných oknách s viacvrstvovým sklom sú exteriérové fólie, lebo pohltené teplo odrážajú smerom von a nie do interiéru. Práve preto sú až o 30 % účinnejšie ako fólie, ktoré sa montujú na vnútornú stranu skla.

Ochrana proti nazeraniu do interiéru

Vďaka hliníkovému pokovaniu cez deň zabráni nazeraniu dnu. Po zotmení však dosiahnete opačný efekt , čiže do interiéru bude vidieť lepšie ako smerom von.

Americký produkt

Ako každá Skyfol Thermo Protect fólia, tak aj Exterior LL je výrobkom poprednej americkej firmy. V prípade exteriérových fólií je veľmi dôležité, aby kvalita protiškrabancovej vrstvy a trvácnosť lepidla boli na vysokej úrovni, čo zaručujú výrobcom dané záruky a referencie.

Trvácna ochrana proti UV žiareniu

Skyfol Thermo Protect exteriérové fólie vás ochránia pred škodlivým UV žiarením. Použité inorganické častice ani po rokoch nestrácajú účinnosť filtrácie škodlivého UV žiarenia.

Exteriérové fólie vs. interiérové fólie

Aj napriek tomu, že exteriérové fólie sú v lete omnoho účinnejšie ako interiérové fólie, predsa majú aj svoje nevýhody. Najväčšou nevýhodou je, že v zime pohltenú energiu neprepustia do interiéru. Druhou nevýhodou je, že sa na ne vzťahuje kratšia záručná doba. A treťou, že často je montáž týchto fólií kvôli nedostupnosti drahšia. Aj napriek týmto nevýhodám, ak chcete ušetriť na nákladoch na klimatizáciu, je exteriérová fólia tou najlepšou voľbou.

 

THERMOPROTECT EXT LL67CV A LL47CV

SKYFOL LL67CV A LL47CV

Štruktúrovo najpokročilejšia fólia

Okenná fólia Skyfol Thermo Protect LongLife 67 CV a Skyfol Thermo Protect LongLife 47 CV je najlepšou voľbou pre stavebnícky priemysel. Je vyrobená špičkovou technológiou. Skyfol LongLife 67 CV a Skyfol LongLife 47 CV je špeciálna fólia s veľmi nízkou absorpciou a s nízkou odrazivosťou pričom zaistí vysokú ochranu proti teplu.

 

Špeciálne 11 vrstvová fólia

Fólia Skyfol Thermo Protect LongLife 67 CV a Skyfol Thermo Protect LongLife 47 CV sa pozostáva z 11 vrstiev. Obsahuje striebro, indium a zlato vo veľmi tenkých vrstvách ako aj keramické vrstvy.

Absolútne nereflexná fólia

Fólia LongLife 67 CV a LongLife 47 CV v spektre viditeľného svetla sa leskne len okolo 10 %. Priesvitné sklo má hodnotu okolo 8 %, pričom sklo opatrené striebornou reflexnou fóliou môže mať hodnotu okolo 60 %. Fóliu Skyfol Thermo Protect LongLife 67 CV a Skyfol Thermo Protect LongLife 47 CV môžete aplikovať na výklady, lebo sklá zostanú priehľadné, transparentné.

Odzrkadluje infračervené žiarenie

Vďaka špeciálnym kovovým vrstvám fólia Skyfol Thermo Protect LongLife 67 CV a Skyfol Thermo Protect LongLife 47 CV odzrkadľuje veľké množstvo infražiarenia, pričom je neviditeľná na skle.

Náročná realizácia

Kvalita realizácie ovplyvňuje životnosť materiálu. Montážnik bez dostatočnej teoretickej a praktickej znalosti vám môže ponúknuť nesprávne riešenie. Vyberte si profesionálov zo siete partnerov Skyfol.