ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O OKENNÝCH FÓLIÁCH

STAVEBNÉ OKENNÉ FÓLIE - SÉRIA THERMOPROTECT

Okenné fólie SkyFol ThermoProtect Vám zabezpečia účinnejšiu tepelnú izoláciu a ochranu proti žiareniu UV, znížia oslepujúce lesknutie, zabránia nazeraniu do interiéru a predchádzajú rozbitiu skla na črepiny. V dôsledku týchto výhod môžete dosiahnuť zníženie energetických nákladov, bezpečnosť a pohodu. Naše rôzne rady výrobkov znamenajú riešenia pre váš problém.

Zníženie nákladov na energiu s fóliami Skyfol ThermoProtect

Skleníkovým efektom nazývame jav, pri ktorom infračervené žiarenie, ktoré je absorbované cez sklo zohrieva vzduch v miestnosti. Nakoľko vzduch je v miestnosti uzatvorený, čo zabraňuje jeho prirodzenému prúdeniu – miestnosť sa prehrieva. To znamená, že náklady na používanie klimatizácie sa zvýšia. Použitím fólií Skyfol ThermoProtect môžete významne znížiť výdavky na energiu.

Energetický audit

Všeobecné údaje v tabuľkách o účinnosti slúžia len na porovnanie jednotlivých druhov fólií, nakoľko sú merané na jednovrstvovom skle.
O reálnom vplyve fólií na váš rozpočet vás vieme presvedčiť pomocou meracích prístrojov aj na mieste aplikácie.

 

Ochrana pred teplom s fóliami Skyfol

Veľký dôraz sa kladie na vyrovnanie teploty v jednotlivých miestnostiach budov. Vo väčšine administratívnych budov sa stretávame s problémom, že na južnej a juhovýchodnej strane objektov cez sklo preniká veľké množstvo tepla, čo sťažuje prácu pri oknách. Používaním klimatizácie je zas v severnej časti objektov zamestnancom chladno. Použitím Skyfol ThermoProtect fólií môžete spríjemniť prácu všetkým zamestnancom v celom objekte.

 

Prednosti fólií Skyfol v zime

V zimnom období teplo z budov uniká aj cez sklo, preto použitím fólií môžete úniku zabrániť. Na základe našich meraní infračerveného žiarenia v strednej vlnovej dĺžke môžeme vyhlásiť, že naše fólie Skyfol ThermoProtect E a P sú vhodné na zníženie úniku tepla. Najlepším riešením z našej ponuke je fólia Skyfol ThermoProtect E50 a P50, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre riešenie tohto problému.

Jedinečný moderný vzhľad

S použitím fólií Thermoprotect budova dostane úplne nový vzhľad. Použitím našich fólií dosiahnete obmedzenú priehľadnosť s moderným, homogénnym vzhľadom.

Garantovaná kvalita a záruka od výrobcu

Skyfol fólie sú výrobky popredných amerických výrobcov, na ktoré sa vzťahuje záruka priamo od výrobcu.

 

 

Trvalá ochrana proti UV- žiareniu 

Všetky fólie od Skyfolu sú opatrené špeciálnou vrstvou pre odrážanie UV žiarenia, aby vás ochraňovali od škodlivých žiarení UV-A a UV-B, ktoré môžu spôsobiť rôzne kožné ochorenia a spôsobujú vyblednutie interiéru. Ak chcete ochrániť zdravie a zachovať farbu interiéru použite fólie Skyfol!

 

Interiérové okenné fólie:

THERMOPROTECT SILVERALL

 

 • moderný, strieborný vzhľad
 • silná tepelná ochrana
 • trvácna hliníková vrstva
 • silne reflexná

Okenná fólia ThermoProtect Silverall je pokovovaná hliníkom a má výnimočne silnú ochranu proti infražiareniu, s min. 99 % UV filtráciu a dvojitú vrstvu proti poškrabaniu. ThermoProtect Silverall extra účinne zabezpečuje zníženie lesknutia a ktorejkoľvek obchodnej budove alebo obytnému domu dodá estetický vzhľad. Okenné fólie Silverall dodávame s 10 ročnou výrobnou zárukou na prípady ako sú bubliny pri aplikácii, odlupovanie, lámanie, delaminácia, vylučovanie kovu a chyby lepidla.

 

THERMOPROTECT P

Nízka absorpcia tepla

Energetické zaťaženie dopadajúce na sklo sa delí na tri skupiny: na odrážanú, na prepúšťanú a na absorbovanú energiu. Na Slovensku sa väčšinou používajú okná s dvojitým sklom, pri ktorých sa kladie dôraz na zníženie množstva pohltenej energie, lebo 70 % z nej sa dostane do interiéru.

Fólia SkyFol ThermoProtect P vďaka svojmu obsahu striebra veľmi dobre odráža túto energiu a tým zabezpečí len minimálne množstvo absorpcie.

Široký sortiment

Na svete je len málo výrobcov, ktorí si dokážu vyrobiť fóliu s podobnými vlastnosťami ako fólie SkyFol ThermoProtect P. My vám ponúkame túto jedinečnú fóliu až v troch verziách podľa priepustnosti viditeľného svetla.

 

Ochrana proti teplu v lete

V lete je veľmi dôležité, aby sme čo najviac znížili množstvo pohltenej energie. Fólia SkyFol ThermoProtect vďaka nízkej absorpcie tepla vám ponúka riešenie tejto problematiky aj vo svetlejších odtieňoch.

Ochrana pred žiarením UV

Fólia SkyFol ThermoProtect P je opatrená špeciálnou vrstvou na odrážanie žiarenia UV, aby vás ochránila pred škodlivým žiarením UV-A a UV-B, ktoré môžu spôsobiť rôzne kožné ochorenia a spôsobujú vyblednutie interiéru. Fólie ani po niekoľkých rokoch nestrácajú svoje vlastnosti. Ak chcete chrániť svoje zdravie, použite fólie SkyFol!

 

 

THERMOPROTECT SB

S použitím medi zahŕňa v sebe okenná fólia ThermoProtect SB mimoriadne tepelnoizolačné vlastnosti a reflexný bronzový vzhľad. Tieto okenné fólie so silnou UV filtráciou dodávame s 10 ročnou výrobnou zárukou pre prípady ako sú bublinkavosť, lámanie, odlupovanie, delaminácia, vylučovanie kovu a chyby lepidla.
Meď - sputtered
Bronzový vzhľad
Silná tepelná ochrana

THERMOPROTECT NEUTRAL

Okenná fólia ThermoProtect Neutral zabezpečuje antireflexný a neutrálny vzhľad. Jej použitie sa odporúča hlavne v prípade múzeí, pamiatok, kostolov. Na okenné fólie ThermoProtect Neutral sa vzťahuje 10 ročná výrobná záruka pre prípady ako sú bublinkavosť, lámanie, odlupovanie, delaminácia, vylučovanie kovu a chyby lepidla.

 • Neutrálny vzhľad
 • Nízka reflexivita
 • Tepelná izolácia

SKYFOL DECOUR

 

 • elegantné sklá
 • profesionálne delenie priestoru
 • zaujímavý vzhľad
 • trvácny polyesterový základný materiál

Premeňte vaše sklenené povrchy pomocou SkyFol Decour fólií. V našej ponuke sú zatemňovacie - nepriehľadné biele a čierne (whiteout, blackout), pruhované a kockované v bielej alebo frost farbe s 10 ročnou zárukou.